Životní motto:
„Když ti řeknou, že jsi dobrý, zeptej se Boha, co na to říká.“ (z knihy Aforismy aneb Slovo dalo Slovo, Pavel Kosorin)
Před rozhlasem:
Studium Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, moderátorské a redaktorské začátky v křesťanském rádiu Proglas, nádherná léta na mateřské dovolené se třemi dětmi, moderování, reportáže, rozhovory, autorské pořady, dramaturgie, brněnské rádio Petrov.
V současnosti vedu také semináře rétoriky na Právnické fakultě MU Brno, spolupracuji se sdružením Post Bellum, které vytváří archiv vzpomínek pamětníků národa, a s Českým rozhlasem Dvojka v oblasti rozhlasových dokumentů. Přispívám pravidelně do rubriky Radioglosa Týdeníku rozhlas.
Co mě baví:
Vůně divadla, filmu a knih, dobíjení energie hudbou a tancem, chvíle na kole, v autě i ve vodě, skládání slov do veršů, rozhovory o hlubinných souvislostech v nás, život podle srdce, s přáteli v létě dobře vychlazené pivo a v zimě teplá medovina.
To, co mě nejvíce fascinuje, je lidský příběh. Jsem ráda pozorovatelem okolního dění a vnímatelem atmosféry. Ráda naslouchám. Podle mě máme vše, co potřebujeme, v sobě. V hloubce, která je často vidět, až když je v našem životě úplná tma. Věřím, že myšlenky a slova tvoří celý svět, a tak není jedno, co si myslíme a co říkáme.
Všechny články
-
Tomáš Proksa získal ocenění za recyklaci vody. Přes 80 % jsme schopni použít znova, vysvětluje
V soutěži Sustainability Star 2023 získal Tomáš Proksa ocenění za projekt recyklace vody, který funguje v závodě v Babicích na Slovácku. Naplňuje projekt očekávání?
-
Ovlivňovali rozvoj kultury, vzdělanosti, obchodu. O řeckých stopách na Moravě s publicistou Francem
Festival Babylonfest představuje v Brně národnostní menšiny. Na besedě Žijí mezi námi připomněl historii Řeků na našem území překladatel a publicista Aristid Franc.
-
Nástup do školy jako krizové období? Je to změna, která s sebou nenese jen negativní zážitky
„Nástup dítěte do školy znamená přechod z jedné vývojové fáze do druhé. To, že toto období nazýváme krizové, neznamená, že se v něm děje něco špatného,“ říká psycholožka.
-
Pokud je tělo fyziologicky neustále připraveno k boji, může se to projevit častými nemocemi
Somatic Experiencing je vědecká metoda, ve které jsou u nás vyškoleni například i policejní psychologové. Traumatizovaným lidem vrací pocit uvolnění a bezpečí.
-
Mykobakterie způsobují u lidí tuberkulózu nebo lepru, u netopýrů nic, říká výzkumník Pavlík
Tým odborníků pod vedením Mendelovy univerzity zkoumá imunitu netopýrů. Experty zajímají tzv. mykobakterie, které při přenosu na člověka můžou způsobit plicní infekce.
-
Konopí je na všechno a spasí svět? Mýtus, kterého bych se rád vyvaroval, říká výzkumník Trojan
Lékařské konopí se dnes využívá pro léčbu řady chronických bolestí. Na odborné úrovni se mluví také o jeho případném medicínském využití při léčbě psychických problémů.
-
Najít způsob, jak komunikovat. S psycholožkou Zuzanou Masopustovou o nemluvících dětech s autismem
O světě nemluvících dětí s autismem podle brněnské psycholožky Zuzany Masopustové víme velmi málo právě proto, že nám o svém světě neumí říct.
-
Karla Němcová: Pokud se rodina k rané péči nedostane včas nebo vůbec, její situace je daleko horší
Letos se uskutečnil 16. ročník Týdne rané péče. Cílem této každoroční osvětové kampaně je zvýšení povědomí o životě lidí vychovávajících dítě s postižením.
-
Když člověk věří v Boha, pro náš mozek je to stejně reálný vztah jako jakýkoli jiný, ukazují výzkumy
Jakým způsobem spiritualita či religiozita, tedy osobní prožívání víry či příslušnost k nějaké církvi, ovlivňují naše zdraví? Odpovídá psychoterapeutka Klára Maliňáková.
-
Morava se díky objevům Antona Rzehaka dostala do vědeckého diskurzu, říká znalec jeho života Peňáz
„Anton Rzehak přispěl k moravské vědě, zároveň ale velmi těžko hledal svou cestu k nově vznikajícímu československému státu,“ říká znalec jeho života Petr Peňáz.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »