Hosté Dne na Moravě: Petr Punčochář a Renata Zapletalová

15. prosinec 2022

Zatímco ještě v roce 2019 musela základní škola v Boskovicích zrušit plošný zákaz mobilů u svých žáků, v současné době k takovému zákazu přistoupilo více škol.

Zakázat mobily nejen ve výuce, ale i o přestávkách, umožňuje změna školského zákona z roku 2020, podle které lze školním řádem omezit nebo zakázat používání mobilních telefonů či podobných elektronických zařízení žáky nebo studenty. Přesně k takovému zákazu se uchýlila i brněnská základní škola Svážná.

Jak tento zákaz vypadá v praxi? Je mobil při vyučování skutečně problém? Hosty Karoliny Antlové byli ředitel zmíněné brněnské školy Petr Punčochář a dětská psycholožka Renata Zapletalová.

autor: Karolina Antlová | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová