Host Dne na Moravě: Jaromír Marek

28. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jaromír Marek, zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu ve Velké Británii
0:00
/
0:00

Co se může stát, pokud lidé přestanou zdravě kriticky myslet? Brzy to bude sto let od vzniku projektu Interhelpo, který zavedl tisíce lidí do pustiny pod slibem, že tam najdou ráj.

Borek Kapitančik přivítá ve vysílání Jaromíra Marka, tentokrát však ne jako londýnského zpravodaje Českého rozhlasu, ale jako autora knihy o Interhelpu. Přiblíží, jak tehdejší události zasáhly do života mnoha moravských rodin a proč je stále aktuální myšlenka událostí, které vyvrcholily v dalekém Kyrgyzstánu.

autor: Borek Kapitančik | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...