Dobrá čokoláda? To je úplně jiný vesmír, než co si běžní konzumenti myslí, že čokoláda je, míní degustátorka

17. květen 2022

Co všechno se Alena Kastnerová musela naučit, aby se stala certifikovanou degustátorkou čokolády? Nejen o tom byla řeč v dopoledním Apetýtu.

„Degustátorem čokolády je vlastně každý, kdo ochutnává čokoládu. A certifikovaným degustátorem je člověk, který složí zkoušky. U nás neexistuje institut, který by tyto zkoušky provozoval, takže musíte do Londýna nebo i do jiných míst na světě. Třeba v Africe se dá studovat vysoká škola, kde se učíte, jak se pěstuje kakaovník,“ vypráví Kastnerová.

čokoláda - čokoládové boby

Jak začala její cesta za čokoládou? „Chodila jsem centrem Brna do práce kolem obchůdku, kde prodávali čokoládu. Jednou jsem zašla dovnitř a tabulku si koupila.“ Po ochutnávce se její zájem o čokoládu prohloubil. „Asi po roce jsem zjistila, že už jsem tam vyzkoušela snad všechny čokolády. A tak jsem se zajímala dál, opravdu mě to chytlo, protože dobrá čokoláda, to je úplně jiný vesmír, než co si běžní konzumenti myslí, že čokoláda je.“

Jak vlastně tu dobrou čokoládu (anglicky fine nebo craft chocolate) definovat? „Za mě je to čokoláda, která se vyrábí s pokorou k surovině, které je dána péče už během pěstování,“ zamýšlí se Kastnerová. Kvalitní čokoláda se podle ní pozná podle druhu bobů: „Ta cesta od stromu po tabulku je velmi dlouhá a na mnoha místech se může pokazit,“ dodává degustátorka.

Jak probíhá degustace? Čím se čokoláda sladí a o čem vypovídá zvuk při ulomení tabulky čokolády? Kolik vzorků čokolády zvládne ochutnat degustátor a co musí o každém vzorku napsat v hodnocení? To si poslechněte v záznamu Apetýtu s Jarkou Vykoupilovou.

autoři: Jarka Vykoupilová , lop
Spustit audio

Související