O pořadu Apetýt

Apetýt patří mezi pořady brněnského rozhlasu k legendám. A zájem posluchačů potvrzuje, že právem. Oceňují ho všichni, kteří se chtějí pobavit, potěšit, ale také dozvědět zajímavé a užitečné informace jak od osobností a odborníků, tak od dalších posluchačů.

Pořad Apetýt patří k rekordmanům v délce svého vysílání. Vznikl v lednu 1991 jako společný projekt stanice Regina, střídavě ho připravovalo brněnské a ostravské rozhlasové studio. Od roku 1994 vysílá pořad Apetýt už brněnská stanice samostatně.

První hodina Apetýtu (od 10 hodin) je zasvěcena vaření a poradnám. Uslyšíte rubriku o životním stylu, která se věnuje etiketě, módě, mezilidským vztahům nebo technice. Od půl jedenácté na telefonické dotazy odpovídají odborníci z nejrůznějších oborů. Na rozhlasových vlnách poradí se zdravím, pěstováním bylinek, chovem domácích zvířat, ale i reklamací zboží, finanční podporou v nouzi nebo třeba péčí o dům a zahradu.

Od 11 hodin patří Apetýt setkání se zajímavými hosty. Kromě známých herců, zpěváků, lékařů i cestovatelů dostávají slovo osobnosti z regionu s nevšedními osudy i pozoruhodnými zájmy a úspěchy.

Apetýt třikrát vydal žádanou a úspěšnou kuchařku Apetýtu pro posluchače a fanoušky pořadu. V roce 2018 zaznamenalo velký úspěch vydání brožurky Babské rady, které následovalo vydání Chlapských rad.

Od mikrofonu se nyní hlásí čtveřice moderátorek – Jarka Vykoupilová, Lucie Hostačná, Jarka Eliášová a Jana Kobylinská.

Pořad připravují

Další pořady

 • Rozhlas jede za vámi

  Zábavná show Aleše Cibulky se vydává na cestu po celé České republice. Každý měsíc na jiném místě a s bohatým programem.

 • eRko

  Magazín o Českém rozhlase. Novinky z vysílání, zajímavosti ze zákulisí, rozhovory se zajímavými lidmi i soutěž o ceny. Moderuje Jan Kovařík.

 • Noc s českými písničkami

  Každou noc hodina hezkých českých, občas i slovenských, melodií.

 • Šalom alejchem

  Magazín o židovském životě u nás i ve světě. O kultuře, náboženství, osobnostech. O židovské současnosti i historii.