O pořadu Apetýt

Apetýt patří mezi pořady brněnského rozhlasu k legendám. A zájem posluchačů potvrzuje, že právem. Oceňují ho všichni, kteří se chtějí pobavit, potěšit, ale také dozvědět zajímavé a užitečné informace jak od osobností a odborníků, tak od dalších posluchačů.

Pořad Apetýt patří k rekordmanům v délce svého vysílání. Vznikl v lednu 1991 jako společný projekt stanice Regina, střídavě ho připravovalo brněnské a ostravské rozhlasové studio. Od roku 1994 vysílá pořad Apetýt už brněnská stanice samostatně.

První hodina Apetýtu (od 10 hodin) je zasvěcena vaření a poradnám. Uslyšíte rubriku o životním stylu, která se věnuje etiketě, módě, mezilidským vztahům nebo technice. Od půl jedenácté na telefonické dotazy odpovídají odborníci z nejrůznějších oborů. Na rozhlasových vlnách poradí se zdravím, pěstováním bylinek, chovem domácích zvířat, ale i reklamací zboží, finanční podporou v nouzi nebo třeba péčí o dům a zahradu.

Od 11 hodin patří Apetýt setkání se zajímavými hosty. Kromě známých herců, zpěváků, lékařů i cestovatelů dostávají slovo osobnosti z regionu s nevšedními osudy i pozoruhodnými zájmy a úspěchy.

Apetýt třikrát vydal žádanou a úspěšnou kuchařku Apetýtu pro posluchače a fanoušky pořadu. V roce 2018 zaznamenalo velký úspěch vydání brožurky Babské rady, které následovalo vydání Chlapských rad.

Od mikrofonu se nyní hlásí čtveřice moderátorek – Jarka Vykoupilová, Lucie Hostačná, Jarka Eliášová a Jana Kobylinská.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
pondělí-pátek 10:04Brno
pondělí-pátek 10:04Zlín

Poslední záznamy

Pořad připravují

Další pořady

 • Sousedé

  Česko-německý magazín pro německou menšinu v Čechách.

 • Na cestě

  Je dávnou specialitou naší malé země, že o víkendech vyrážejí z měst trampové s nabalenými usárnami, teletinami, krosnami či prostě baťohy a směřují do přírody.

 • Velká radioporadna

  Nemáte peníze na zaplacení všech účtů? Děsí vás, že po dalším zdražení energií a potravin nebudete mít na živobytí? Nevyznáte se v příspěvku na bydlení?

 • Country dostavník

  Hodinové setkání s evergreeny i novinkami naší scény country, folku a trampské písně, doplněné originálními verzemi písniček.