Z Uherského Hradiště až do Soulu. Pilot Slavomír Pískatý o celoživotním létání
Jeho tatínek pracoval jako konstruktér v letecké továrně Let Kunovice. „V době, kdy jsem s bratrem vyrůstal na moravském Slovácku, tak tam byl ohromný letecký boom,“ vzpomíná Slavomír Pískatý, rodák z Uherského Hradiště a pilot letounu Jumbo Jet B-747. Pracoval pro aerolinky v Korei i Bhútánu. Na jaká další místa ho profese zavedla? Zažil přistání na letišti v Lukle, které je známé jako jedno z nejnebezpečnějších na světě? A má ještě nějaký sen, s čím by si chtěl zalétat?
Související
-
Největší umění je neletět. Když ovšem intuici posloucháme, nepřijde pochvala, říká pilot Rudzinskyj
Pobyt ve vzduchu způsobuje euforické pocity, ale umíme jim říct dost? Akrobatický pilot letky Flying Bulls rád sedne do každého stroje, ale od nehody neletí za každou cenu.
-
Létání je nuda přerušovaná průšvihy. Není třeba řešit všechno jako v Top Gunu, říká bývalý pilot
Stává se, že piloti letadel usínají v kokpitu? Kdy je v kabině důležitý humor? A jak se dají zkušenosti kapitána dopravního letadla využít jako inspirace pro týmové lídry?
-
Z Austrálie do Česka ve staré aerovce. Náhradní kanystry mi šestkrát zachránily kůži, vypráví pilot
Pilot Richard Santus přiletěl do Česka až s Austrálie s historickým letounem Aero 145. Jak zajímavá je tak dlouhá cesta?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.