V+W byli jedineční. Do alba jsme chtěli dát zase něco ze své jedinečnosti, říkají Plachetka s Havelkou

19. září 2023

Dva šaramantní pánové – pěvec Adam Plachetka a režisér a hudebník Ondřej Havelka – vám v Apetýtu představí nové album Nebe na zemi, na kterém zazní v novém hudebním kabátku hity Jaroslava Ježka.

„My jsme na začátku zvažovali, že budeme vkládat nějaké forbíny, ale pak jsme usoudili, že oni byli tak jedineční, že se radši pokusíme do toho dát něco ze svojí jedinečnosti a ne kopírovat někoho jiného,“ říká Plachetka.

„Ty písničky jsou především o těch textech. A důležité je zkrátka vyprávět, ten obsah tam přinést – i ty hrátky s verši a rýmy,“ dodává Havelka.

Jak je vzájemná spolupráce obohatila? Co výhledově chystají a jak se těší na další společné projekty? Poslechněte si audiozáznam pořadu!

autoři: Jarka Vykoupilová , lop
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.