Víkendové tipy: vánoční prohlídky na Bítově, trhy na brněnském výstavišti nebo vila Tugendhat dětem

8. prosinec 2022

Máme pro vás nabídku tipů na výlety i akce, tak vyrazte za zábavou v Jihomoravském kraji!

Vánoční prohlídky na hradě Bítov

  • 10. - 11. prosince, hrad Bítov

Čeká vás vánočně vyzdobený hrad ve vybraných interiérech v I. patře paláce. Prohlídka bude již tradičně ukončena v panské hradní kuchyni, kde návštěvníky čeká malé vánoční občerstvení – kastelán vás pozve na grilované klobásky. Zazní zpívání vánočních písní a koled v hradní kapli, v sobotu v 11 a ve 13 hodin a v neděli v 11 hodin.

Šťastné a voskové ve Vida!

  • do 8. ledna, Brno

Jak se vosk rozpouští a jakou má hustotu? Všechno zjistíte na vánočních dílnách ve VIDA! Napíšete si tajný dopis pomocí bílé voskovky a poté ho opatříte voskovou pečetí. Vhodné pro děti od 4 let. Dílny se konají o víkendech a vánočních prázdninách do 8. ledna 2023.

Vila Tugendhat dětem: Adventní soboty s Miesem

  • 10. a 17. prosince, Brno

Navštivte s dětmi vilu Tugendhat v její sváteční atmosféře, prozkoumejte prosklený hlavní obytný prostor a seznamte se se základními principy této ikonické stavby, kterou navrhl německý architekt Ludwig Mies van der Rohe.

Vánoční trhy na brněnském výstavišti

  • do 18. prosince, BVV Brno

Od 9. do 18. prosince se na brněnském výstavišti konají vánoční trhy, které jsou skutečným rájem pro nákup dárků. Vyberte si ve vánočně vyzdobených pavilonech z pestré nabídky od více než 400 prodejců z celé republiky i ze zahraničí!

Znojemský advent

  • od 27. listopadu

Provoněné trhy, tradiční koncerty, pohádkové a filmové kino, ohrada s ovečkami a spousta dalšího uvede program Znojemského adventu. Kompletní program najdete tady.

Čtěte také

Brněnské Vánoce

  • od 25. listopadu

Brněnské Vánoce nabídnou trhy a program na náměstí Svobody, na Zelném trhu i na nádvoří Staré radnici. Desítky prodejců představí výrobky lidové tvorby – ze dřeva, skla, keramiky, kovu nebo kůže, horký punč, medovinu a další vánoční pochoutky. Vánoční trhy v Brně skončí den před Štědrým dnem.

Zimní prohlídky zámku Lednice

  • do března, Zámek Lednice

Zámek Lednice je již několik sezón otevřen k běžným prohlídkám i během zimních měsíců. Ti, kteří rádi obdivují zámecké interiéry, mohou přijít od listopadu do prosince a od února do března vždy o víkendech od 10 do 16 hodin na zámek a projít si prohlídkovou trasu.

Spustit audio