Víkendové tipy v Jihomoravském kraji: Josefský košt vín, VeganFest nebo Klepačovská bledule

16. březen 2023

Máme pro vás nabídku tipů na výlety i akce, tak vyrazte za zábavou v Jihomoravském kraji!

Josefský košt vín ve Vracově

  • 18. března, Vracov

Zahrádkáři Vracov pod záštitou města Vracova vás zvou na Josefský košt vín, který se uskuteční v sobotu od 13 hodin ve sportovní hale ve Vracově. Součástí akce je bohatá tombola, občerstvení zajištěno.

VeganFest 2023 v Brně

  • do 19. března, Brno

Cílem 10. ročníku festivalu je ukázat veřejnosti, že veganský životní styl je nejen ohleduplný vůči zvířatům, ale také ekologický a zdravý. V rámci VeganFestu uvidíte řadu přednášek, workshopů, stánků s občerstvením či s neziskovými organizacemi. Tento víkend se odehrává v Café Práh.

Jarní Mint Market

  • 17. a 18. března, Brno

MINT Market, to jsou trhy se svěží módou, šperky, designem, delikatesami, kosmetikou a dalšími poctivě zpracovanými výrobky, které poskytují prostor menším a začínajícím tvůrcům. V pátek a v sobotu vyrazte do budovy Tržnice na Zelném trhu v Brně!

Turistický pochod Klepačovská bledule

  • 18. března, Klepačov u Blaska

Srdečně vás zveme na turistický pochod v okolí Moravského krasu s trasami 7, 10, 15, 27 a 37 km. Nejkratší sedmikilometrová trasa je vhodná i pro rodiče s kočárky. Start a cíl je v Klepačově u Blanska.

Věra Běhalová 101 ve vile Stiassni

  • do 17. dubna, vila Stiassni

Výstava připomíná dnes poněkud opomíjenou osobnost historičky umění Věry Běhalové, která zásadním způsobem přispěla k poznání a interpretaci díla brněnského architekta Adolfa Loose a zasloužila se o záchranu plzeňských interiérů tohoto tvůrce. Život Věry Běhalové krutě poznamenalo 20. století, výstava proto představuje její věznění, pobyt v exilu, ale především práci.

Výstava Digitálky

  • do 6. června, Technické muzeum Brno

Komorní výstava v Technickém muzeu v Brně s názvem Digitálky představí veřejnosti kolekci 264 kusů náramkových hodinek s elektrickým a elektronickým pohonem, quartzovým (křemíkovým) oscilátorem či řízených dálkovým signálem vyrobených v 50. až 90. letech 20. století.

Výstava Čarodějnický učeň Potter

  • do 30. dubna, Letohrádek Mitrovských v Brně

Letohrádek Mitrovských v Brně přivítá výstavu pro fanoušky čaroděje Harryho Pottera. Malé i velké návštěvníky zaujmou četné modely ze stavebnice LEGO, ať už majestátní hrad v Bradavicích, poschoďový autobus, Bradavický expres, trojhlavý pes, draci a mnohé další.

Spustit audio