Víkendové tipy: Festival živých soch ve Slavkově, májové zpívání nebo výstava v Jurkovičově vile

23. květen 2024

Máme pro vás nabídku tipů na výlety i akce, tak vyrazte za zábavou v Jihomoravském kraji!

Knižní festiválek v Otnicích

  • 25. května od 14 hodin

Knihovna v Otnicích na Vyškovsku zve na oslavu 100 let existence. Návštěvníci se mohou těšit na besedu s malířem Pavlem Čechem nebo „cirkusování“ pro celou rodinu – od žonglování po akrobacii. Zároveň Otničtí na akci oslaví i blížící se Den dětí, které určitě zaujme večerní zpívání u ohně. Více informací na webu obce.

Vesna 2.0 v Jurkovičově vile

  • 24. května

Moravská galerie zve do Jurkovičovy vily v Brně na  výstavu Vesna 2.0 fotografky Michaely Karásek Čejkové a designérky Veroniky Velčovské Jirouškové. Při koncipování výstavy se autorky inspirovaly zahradou a sportovním stadionem vedle vily i povídkou Sobecký obr od Oscara Wilda. Můžete se těšit na netradiční propojení estetiky Dušana Jurkoviče a tvorby dvou pražských autorek. Výstava bude k vidění až do 31. března 2025.

Májové zpívání v Poštorné

  • 26. května

Slovácký krúžek Poštorná pořádá v neděli v zahradě kostela Navštívení Panny Marie v Poštorné Májové zpívání. Začátek je v 16 hodin a po skončení programu následuje beseda u cimbálu. V případě nepříznivého počasí proběhne zpívání v kulturním domě.

Festival živých soch ve Slavkově u Brna

  • 25. května

Na slavkovském zámku se v sobotu koná Festival živých soch. Jde o jedinou akci svého druhu a takového rozsahu v České republice. Umělci představující živé sochy a uznávaní bodyart malíři tam zavítají i ze zahraničí. Kromě toho je na programu koncert, soutěže i řemeslný jarmark. Začátek je ve 14 hodin.

Skanzenem z pohádky do pohádky

  • 26. května

Zveme vás na tradiční akci ve strážnickém skanzenu. Areál muzea v čase od 9 do 17 hodin oživí hry a soutěže podle pohádek natáčených nejen ve skanzenu. Nebudou chybět ukázky řemesel vztahujících se k jednotlivým pohádkám.

Spustit audio