Víkendové tipy: festival Ibérica ve Vyškově, dobývání bučovického zámku nebo vinařský běh v Krumvíři

20. červen 2024

Máme pro vás nabídku tipů na výlety i akce, tak vyrazte za zábavou v Jihomoravském kraji!

Bučovice 1645: dobývání zámku

  • 21.-22. června 

O tomto víkendu ožijí Bučovice ohňovou show, historickým jarmarkem s ukázkami řemesel i dobovým občerstvením, průvody náměstím, šermířskými vystoupeními. Jako zlatý hřeb je připravená bitevní ukázka. Ta se odehraje se v sobotu od 15h v parku za autobusovým nádražím. Diváci se můžou těšit na polní děla, jezdce na koních i švédské oddíly rabující město, které však nakonec zažijí potupnou porážku.

Sklep Food Fest Nový Šaldorf

  • 22. června

V sobotu se v Novém Šaldorfu koná Sklep Food Fest. Otevře se více jak 26 sklepů, které kromě vína nabídnou i špičkové gastronomické zážitky. Začátek je v 10 hodin.

Krumvířský vinařský běh

  • 22. června

Spolek proKRUMVÍŘ ve spolupráci s obcí Krumvíř zve tuto sobotu na 10. ročník akce Winerun – Krumvířský vinařský běh. Startuje v 10h v Amfiteátru národopisného stadionu v Krumvíři. Na programu této charitativní akce jsou běžecké závody všech výkonnostních a věkových kategorií, ochutnávka vín místních vinařství, otevřené sklepy, vystoupení pěveckých sborů ve sklepních uličkách a hudební zábava.

Festival Ibérica

  • 22. června

Na okružní jízdu zeměmi Latinské Ameriky slibuje návštěvníky vzít Festival Ibérica 2024, pokud v sobotu zavítají do Vyškova. Show začíná ve 14 hodin na Masarykově náměstí, kde vystoupí nejprve profesionální bubenická kapela školy ESCOLA DE SAMBA BRNO s virtuózním bubenickým představením a pak kapela CARISMA.  Vstup je zdarma.

Výstava Facelift v Galerii Josefa Jambora

  • do října 2024

Výstava Jiřího Kuděly a Petra Lysáčka představuje osobité vidění současného světa skrze optiku metafory Theatrum mundi za použití vynalézavé ironie, recyklace a prvků neo-dada. Vyrazte za kulturou do Tišnova!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.