Víkendové tipy: Dušičkové podzemí, svatohubertské slavnosti či výstava Josefa Jambora

Labyrint pod Zelným trhem
Labyrint pod Zelným trhem

Na tento víkend pro vás máme pozvánky na zamykání řeky Moravy, podzimní otevřené sklepy či speciální slavnosti na zámku v Boskovicích, ale i na dušičkové prohlídky brněnského podzemí.

Zamykání řeky Moravy

  • 3. listopadu, 14:00, přístaviště U Jezu Hodonín

Uzamčení řeky a ukončení plavební sezony na hlavním toku řeky Moravy se koná v sobotu a čeká vás country hudba, táborák, odpolední plavba lodí zdarma a symbolické uzamčení představiteli města. Plavební sezona přes zimu pokračuje jen na městském ramenu zvaném Stará Morava.

Josef Jambor: Souznění s krajinou

  • výstava trvá do 3. února 2019, Tišnov

Osobnost krajináře Josefa Jambora je neodmyslitelně spjata s Tišnovem a jeho okolím. Většina obrazů z jeho vrcholného malířského období vznikla v okolí Sněžného a Blatin, kde pravidelně pobýval počínaje rokem 1941 na své chalupě. Galerie má otevřeno od čtvrtka do neděle.

Speciální dušičkové prohlídky brněnského podzemí při svíčkách

  • 2. listopadu, Brno

Tu pravou dušičkovou atmosféru si můžete užít díky speciálním prohlídkám, které připravil TIC BRNO ve spolupráci s Kapucínskou hrobkou.  Čekají na vás  totiž mimořádné večerní prohlídky dvou podzemních prostor – Kostnice sv. Jakuba a Kapucínské hrobky. Komentované prohlídky budou probíhat již dnes večer 2. listopadu v časech 19:00, 19:30, 20:00 a 20:30.

Zámek v Boskovicích

Svatohubertské slavnosti v Boskovicích

  • 3. listopadu, areál zámku Boskovice 

Sobotní odpoledne 3. listopadu poskytne zábavu pro celou rodinu. Uvidíte vystoupení trubačů Mendelovy univerzity v Brně, dřevorubeckou show s a výstavu loveckých trofejí. Program na zámku v Boskovicích dále doplní svatohubertská mše svatá v zámecké kapli, budou připraveny soutěže pro děti a dospělé.

Podzimní otevřené sklepy v Moravské Nové Vsi

  • 3. listopadu, Moravská Nová Ves, 

Na podzimní otevřené sklepy se těšte od 10 do 19 hodin ve sklepních uličkách Výmol a Zátiší v Moravské Nové Vsi. Během akce bude otevřeno 25 až 30 sklepů a sklípků, kde budou místní vinaři nabízet k ochutnání mladá svěží vína ročníku 2018, ale i vína starší. Připraveno je také bohaté krajové občerstvení a kulturní program.