VIDEO: Začátek roku přinesl v koncertním speciálu Na živú notečku hned čtyři muziky

27. leden 2020

Ani v lednu nového roku 2020 nebyli posluchači Českého rozhlasu Brno a Českého rozhlasu Zlín ochuzeni o koncertní speciál Na živú notečku. Program, který vypukl poslední lednovou středu krátce po 19. hodině, byl pestrý a o muzikanty a zpěváky v něm nebyla nouze.

Na úvod začali mladí muzikanti z Cimbálové muziky Baňa z Bílovic, pokračovali už trochu zkušenější členové Cimbálové muziky Moravěnka ze Zlína, zvukovým zpestřením byla Kašavská gajdošská muzika a program završila Cimbálová muzika Kuráž z Liptálu.

Co všechny členy těchto kapel spojuje? Všichni muzikanti jsou žáky Základní umělecké školy Morava, která sídlí ve Zlíně, ale pobočky i soubory má po celém regionu.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...