VIDEO: Dechová hudba Šarovec připomněla koncertem Slávka Smišovského. Užijte si večer plný moravské lidovky!

4. listopad 2021

Slávek Smišovský je legenda moravské dechovky. Letos si připomínáme 90 let od jeho narození. Vzpomínat na něj budou osobnosti moravské lidové písničky. Tahounem celého večera byla dechová hudba Šarovec, která připravila pořad s názvem SLÁVEK 90.

Město Hodonín je s tímto výjimečným skladatelem neodmyslitelně spjato, proto tento koncert odehrála DH Šarovec právě v hodonínském kulturním domě. V rámci koncertu zazměly populární, ale i méně známé skladby Blahoslava Smišovského. 

Těšit se můžete na moderovaný vzpomínkový večer, který připomene tvorbu a osobnost Slávka Smišovského nejen hudbou, ale i slovem a audio vzpomínkami. Ke spolupráci DH Šarovec přizvala významné osobnosti z regionu. Na pódiu přivítáme jeho dceru Věrku s manželem, kteří působili jako zpěváci brněnské DH Frajárka. Pořadem provedl Karel Hegner.

Související

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko