VIDEO: Dechová hudba Šarovec připomněla koncertem Slávka Smišovského. Užijte si večer plný moravské lidovky!

4. listopad 2021

Slávek Smišovský je legenda moravské dechovky. Letos si připomínáme 90 let od jeho narození. Vzpomínat na něj budou osobnosti moravské lidové písničky. Tahounem celého večera byla dechová hudba Šarovec, která připravila pořad s názvem SLÁVEK 90.

Město Hodonín je s tímto výjimečným skladatelem neodmyslitelně spjato, proto tento koncert odehrála DH Šarovec právě v hodonínském kulturním domě. V rámci koncertu zazměly populární, ale i méně známé skladby Blahoslava Smišovského. 

Těšit se můžete na moderovaný vzpomínkový večer, který připomene tvorbu a osobnost Slávka Smišovského nejen hudbou, ale i slovem a audio vzpomínkami. Ke spolupráci DH Šarovec přizvala významné osobnosti z regionu. Na pódiu přivítáme jeho dceru Věrku s manželem, kteří působili jako zpěváci brněnské DH Frajárka. Pořadem provedl Karel Hegner.

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...