VIDEO: Dechová hudba Šarovec připomněla koncertem Slávka Smišovského. Užijte si večer plný moravské lidovky!

4. listopad 2021

Slávek Smišovský je legenda moravské dechovky. Letos si připomínáme 90 let od jeho narození. Vzpomínat na něj budou osobnosti moravské lidové písničky. Tahounem celého večera byla dechová hudba Šarovec, která připravila pořad s názvem SLÁVEK 90.

Město Hodonín je s tímto výjimečným skladatelem neodmyslitelně spjato, proto tento koncert odehrála DH Šarovec právě v hodonínském kulturním domě. V rámci koncertu zazměly populární, ale i méně známé skladby Blahoslava Smišovského. 

Těšit se můžete na moderovaný vzpomínkový večer, který připomene tvorbu a osobnost Slávka Smišovského nejen hudbou, ale i slovem a audio vzpomínkami. Ke spolupráci DH Šarovec přizvala významné osobnosti z regionu. Na pódiu přivítáme jeho dceru Věrku s manželem, kteří působili jako zpěváci brněnské DH Frajárka. Pořadem provedl Karel Hegner.

Související

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.