VIDEO: Dechová hudba Šarovec připomněla koncertem Slávka Smišovského. Užijte si večer plný moravské lidovky!

4. listopad 2021

Slávek Smišovský je legenda moravské dechovky. Letos si připomínáme 90 let od jeho narození. Vzpomínat na něj budou osobnosti moravské lidové písničky. Tahounem celého večera byla dechová hudba Šarovec, která připravila pořad s názvem SLÁVEK 90.

Město Hodonín je s tímto výjimečným skladatelem neodmyslitelně spjato, proto tento koncert odehrála DH Šarovec právě v hodonínském kulturním domě. V rámci koncertu zazměly populární, ale i méně známé skladby Blahoslava Smišovského. 

Těšit se můžete na moderovaný vzpomínkový večer, který připomene tvorbu a osobnost Slávka Smišovského nejen hudbou, ale i slovem a audio vzpomínkami. Ke spolupráci DH Šarovec přizvala významné osobnosti z regionu. Na pódiu přivítáme jeho dceru Věrku s manželem, kteří působili jako zpěváci brněnské DH Frajárka. Pořadem provedl Karel Hegner.

autor: Jiří Kokmotos

Související

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.