Blahopřání s písničkou ze Znojma. Dubňanka a Mistříňanka plnily vaše hudební přání

Znojemský Festival dechových hudeb, během kterého se tradičně představí několik dechových souborů, se přesouvá na vlny Českého rozhlasu Brno.

Ty nejznámější lidové písně zazní od dechové hudby Dubňanka a Mistříňanka. Kromě vysílání na rozhlasových vlnách si můžete koncert užít i s obrazem na Youtube kanále Koncerty Českého rozhlasu.

Prostřednictvím chatu přímo u přenosu si navíc budete moct psát o písně na přání. Přenos odvysíláme v sobotu 15. května od 12 hodin z nově vybudované pivovarské restaurace, respektive její zahrádky.

Související

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.