VIDEO: Poslechněte si živý folklor a písně jižního Valašska v podání Cimbálové muziky Kašava

22. červen 2021

Cyklus Zpěvem k srdci tentokrát hostil Cimbálovou muziku Kašava. Ta vám spolu se svými sólisty zahrála a zazpívala z rozhlasového Studia 1 Českého rozhlasu Ostrava.

Významná folklorní kapela zahrála pod primášským smyčcem Petra Krále a v plynutí koncertu se představili nejen kmenoví pěvečtí sólisté Lenka Mrlinová a Martin Peprník, ale jako hosté i dvě šikovné zpěvačky a úspěšné účastnice celostátní soutěže Zpěváček Anna Mrlinová a Tereza Vítková.

Večer se nesl na lehké notě a v dobré atmosféře, primáš hýřil vtipem, na smeč nahrával průvodce večerem Jan Rokyta. Například když se Petra Krále zeptal, kolik CD nahráli v ostravském Studiu 1, zaznělo ve strohé odpovědi číslo tři. „No, spočítal bych to na prstech jedné ruky pracovníka na pile,“ reagoval Petr Král na další otázku, kolik CD nahráli v brněnském studiu.

autor: Jan Rokyta

Související

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.