VIDEO: Poslechněte si živý folklor a písně jižního Valašska v podání Cimbálové muziky Kašava

22. červen 2021

Cyklus Zpěvem k srdci tentokrát hostil Cimbálovou muziku Kašava. Ta vám spolu se svými sólisty zahrála a zazpívala z rozhlasového Studia 1 Českého rozhlasu Ostrava.

Významná folklorní kapela zahrála pod primášským smyčcem Petra Krále a v plynutí koncertu se představili nejen kmenoví pěvečtí sólisté Lenka Mrlinová a Martin Peprník, ale jako hosté i dvě šikovné zpěvačky a úspěšné účastnice celostátní soutěže Zpěváček Anna Mrlinová a Tereza Vítková.

Večer se nesl na lehké notě a v dobré atmosféře, primáš hýřil vtipem, na smeč nahrával průvodce večerem Jan Rokyta. Například když se Petra Krále zeptal, kolik CD nahráli v ostravském Studiu 1, zaznělo ve strohé odpovědi číslo tři. „No, spočítal bych to na prstech jedné ruky pracovníka na pile,“ reagoval Petr Král na další otázku, kolik CD nahráli v brněnském studiu.

autor: Jan Rokyta

Související

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.