Ve Slavkově u Brna začíná oprava průtahu městem, potrvá dva roky

26. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ve Slavkově u Brna začíná oprava průtahu městem. Dělníci se nejprve se pustí do stavby kruhového objezdu

Silničáři dnes ve Slavkově u Brna rozmístí nové dopravní značení a začnou s opravou průtahu městem.

Ve Slavkově u Brna začíná oprava průtahu městem. Potrvá dva roky, řada ulic bude většinu času neprůjezdná

Během dvou let opraví tři a půl kilometru silnice od obchodního domu ve Špitálské ulici a všechny navazující ulice až po Bučovickou. Zpočátku budou pracovat v centru města, kde postaví novou okružní křižovatku. Okolí ulice proto budou neprůjezdné.

Stavební práce budou rozdělené do dvou etap. „V letošním roce počítáme s okružní křižovatkou pod náměstím, dále ulice Slovákova, Boženy Němcové a Lidická. V příštím roce plánujeme komplet ulici Bučovická, Kollárova a Špitálská. Oficiální objízdné trasy jsou vedeny po silnici I/50. Pro místní spoléháme na takzvanou místní znalost,“ popisuje starosta Michal Boudný z ČSSD.

Oprava průtahu bude stát zhruba 116 milionů korun, z toho asi 80 milionů korun uhradí Jihomoravský kraj prostřednictvím evropských fondů. Zbytek zaplatí město – jsou v tom i nové chodníky, veřejné osvětlení a parkovací stání.

Spustit audio

Související