Studenti na zámku ve Slavkově u Brna restaurují historický nábytek, plní si tak odbornou praxi
27. květen 2020
V konírnách zámku ve Slavkově u Brna začal další ročník Slavkovského restaurování. Projekt vznikl v roce 2012.
Spočívá v tom, že studenti Vyšší odborné školy restaurátorské z Brna dvakrát ročně v průběhu jednoho měsíce vrátí původní lesk několika předmětům ze zámeckých sbírek. Při práci je můžou sledovat i návštěvníci.
Budoucí restaurátoři si takto plní svou odbornou praxi a zámek pak může vystavit předměty, které dřív byly uložené v depozitáři. „Aktuálně u nás studenti restaurují dva předměty z našich sbírek. Dýhovaný barokní sekretář pochází z druhé poloviny 18. století a nádoba na ukládání papíru z druhé poloviny 19. století,“ říká ředitelka zámku Eva Oubělická.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Kritizují Grolicha a mají strach z odlivů voličů k SPD či ANO. Tradicionalisty si nový šéf KDU-ČSL nezískal
-
‚Vzteklý pes‘ Kaddáfí z Libye terorizoval svět. Za semtex se Praze odvděčil velbloudy
-
Petrohradský ekonomický summit nezahájil Putin, ale ukrajinské drony, říká Bříza
-
Zacharov: Duha je meteorologický podvod, neexistuje. Tornádo se v českých podmínkách předpovídat nedá