V Lednici ručně lahvovali víno ke stému výročí Mendelovy univerzity

Červené víno odrůdy Cerason ručně lahvovali odborníci ze Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity
Červené víno odrůdy Cerason ručně lahvovali odborníci ze Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity

Pracovníci Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Lednici na Břeclavsku vyrobili speciální červené víno odrůdy Cerason. Po třech letech zrání v dubových sudech přišel den D – stáčení do lahví.

Lahve vína odrůdy Cerason

Každá má své číslo a je jich jen omezené množství. Na prodej bude sto lahví, další dostanou při oslavách významné osobnosti spojené s historií školy.

Práci stáčecí linky v univerzitním sklepě zvládli vinaři postaru, a to vlastníma rukama. Nejen manuální práce dělá z jubilejního vína skoro umělecký artefakt.

Lahve na sobě mají nápis MENDELU 1919 – 2019 – 100 let. A samozřejmě čtyři zelené hrášky, takové tečky. „Lahve jsou speciální, do takových se totiž běžně víno nedává. Je to magnumka, litr a půl. Prázdná lahev sama o sobě váží asi 1,2 kilogramu,“ říká student doktorského studia Jakub Herzán.

Lahvuje se víno odrůdy Cerason, jak popisuje vedoucí Ústavu vinohradnictví a vinařství Mendelovy univerzity Mojmír Baroň. „Zvolili jsme odrůdu, která je úzce spjatá se zahradnickou fakultou a se šlechtěním, které se tady spolurealizovalo. Odrůda je jedna z těch nejnovějších na trhu. Takže je to rarita.“

Jubilejní lahve ke sto letům Mendelovy univerzity budou v dřevěných krabicích

Víno vhodné na archivování a podle Bartoně bez problémů vydrží 15 až 20 let. Vedoucí ústavu také dodává, že každá lahev bude mít ve dřevěné krabici ještě přiloženou knížečku, kde bude povídání o jubileu univerzity společně se zákonnými náležitostmi k vínu, včetně popisu jeho senzorické stránky.

Hrdlo lahve místo záklopky zakryje vosk v barvě hrášku. Symbolizuje pokusy s hrachem zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendela, jehož jméno univerzita nese.

Spustit audio

Související