Uzavírky i revizoři potrápí hráče nové stolní hry, kterou vydal brněnský dopravní podnik

13. listopad 2019

Kdo pustí babičku sednout v tramvaji, ten je sice slušně vychovaný, ale ztrácí jedno kolo. To je jedno z pravidel nové deskové hry Brno šalinou, kterou dnes vydal Dopravní podnik města Brna. Nechal jich vyrobit dva tisíce kusů a jsou určené dospělým i dětem. Slouží také jako letošní připomínka 150 let, kdy v Brně funguje městská hromadná doprava.

Malé hráče může hra naučit třeba to, kterými linkami kam cestovat po městě. „Má to být aktivní nástroj pro popularizování městské hromadné dopravy a chceme takovým způsobem vychovávat potenciální zákazníky, obyvatele, cestující, aby s námi jezdili a městskou hromadnou dopravu měli rádi,“ říká generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Cestující se na podrobném herním plánu snaží dostat na určené místo. A škodí jim v tom výluky, náhody, ale také protihráči. Na herním plánu je zavedena například tramvajová trať do kampusu, která bude hotová ale až za dva roky. „Je to z části proto, aby byla hra aktuální i za pár let a také proto, aby to bylo lépe hratelné,“ vysvětluje Milan Vocílka, hlavní autor hry a grafik dopravníku podniku.

Brno šalinou může zkušenějším hráčům na první pohled připomínat třeba klasiky jako Šalingrad nebo Fantom staré Prahy. Tvůrci ale upozorňují, že se snažili, aby se právě pravidlům těchto dvou starších deskovek nijak nepřiblížili.

autor: Tomáš Kremr
Spustit audio

Související