Úterní Noční linka: Vyjednával/a jsem vyšší plat

17. srpen 2021

Každý z nás má odlišné potřeby, jiné rodinné a materiální zázemí, ale také jiné schopnosti, dovednosti a praxi.

Každý také přistupuje k případnému jednání o výši odměny za odvedenou práci po svém, ačkoliv nás obecná pravidla poučují o univerzálních zásadách při vyjednávání platu. Říká se, že před takovým pohovorem bychom měli mít připravena tři čísla – optimální částku, za kterou byste rádi pracovali a nad kterou už nebudete moc smlouvat, minimální částku, za kterou jste vůbec ochotni pracovat a otevírací nabídku, tedy číslo, které řeknete, až budete tázáni na plat.

Držíte se osvědčených a obecně známých pouček? Vyjednáváte emotivně nebo racionálně? Patříte k těm, kteří si o zvýšení neřeknou dlouhá léta a čekáte jako ta pověstná panenka v koutě nebo jste na poli platového vyjednávání ostřílenými matadory?

Vaše příběhy o úspěšných i neúspěšných taktikách, zážitky s personalisty a vše o tom, jak jste licitovali o výši platu, přivítá dnešní Noční linka s Borkem Kapitančikem.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...