Úterní Noční linka: Vyjednával/a jsem vyšší plat

17. srpen 2021

Každý z nás má odlišné potřeby, jiné rodinné a materiální zázemí, ale také jiné schopnosti, dovednosti a praxi.

Každý také přistupuje k případnému jednání o výši odměny za odvedenou práci po svém, ačkoliv nás obecná pravidla poučují o univerzálních zásadách při vyjednávání platu. Říká se, že před takovým pohovorem bychom měli mít připravena tři čísla – optimální částku, za kterou byste rádi pracovali a nad kterou už nebudete moc smlouvat, minimální částku, za kterou jste vůbec ochotni pracovat a otevírací nabídku, tedy číslo, které řeknete, až budete tázáni na plat.

Držíte se osvědčených a obecně známých pouček? Vyjednáváte emotivně nebo racionálně? Patříte k těm, kteří si o zvýšení neřeknou dlouhá léta a čekáte jako ta pověstná panenka v koutě nebo jste na poli platového vyjednávání ostřílenými matadory?

Vaše příběhy o úspěšných i neúspěšných taktikách, zážitky s personalisty a vše o tom, jak jste licitovali o výši platu, přivítá dnešní Noční linka s Borkem Kapitančikem.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.