Trápí vás bolavá kolena? Babské rady doporučují obklad z brambor, rybí tuk nebo pití zeleného čaje

14. září 2023

Při bolesti kolene vyzkoušejte obklad z uvařených brambor, které pomačkáte a ještě teplé přiložíte na místo zabaleny do plátěné utěrky. Pomáhají i listy hlávkového zelí, které naopak necháte v lednici a vytvoříte studený obklad.

Na bolest kolene zkuste i mazání z rybího tuku – na noc si koleno namažte, ovažte igelitem a látkovou utěrkou.

Zkusit můžete i léčebnou měsíční kúru, která se však doporučuje jen 1x ročně: polévkovou lžíci želatiny namočte večer do čtvrtlitru vody a ráno vypijte.

Bolesti kloubů mají souvislost i s jídelníčkem. K pití si dopřejte zelený čaj, ten stimuluje tvorbu kostí. Kloubům zajisté prospěje pravidelný pohyb v podobě pravidelných procházek.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.