Tomáš Maleček: Do Divadla Járy Cimrmana jsem chodil jako host, teď můžu i do šatny

27. prosinec 2021

Pozvání do studia přijal autor knihy Divadlo Járy Cimrmana po padesátce Tomáš Maleček. Do Apetýtu dorazí mladý autor i díky výročí první zmínky o Cimrmanovi v rozhlasovém vysílání – uplynulo 55 let, co jméno tohoto všeuměla zaznělo poprvé na vlnách Československého rozhlasu.

Se členy divadla se během psaní knihy spřátelil. „Křest knížky byl jeden z nejkrásnějších okamžiků mého života, jsou to asi dva měsíce,“ popisuje jedinečný zážitek Maleček, který svou knižní prvotinu pokřtil se všemi členy Divadla Járy Cimrmana.

„Do divadla jsem chodil jako host, řadový divák, který si pracně sehnal vstupenku. Teď řeknu, že se s nimi znám a můžu přijít i do šatny a popovídat si s herci,“ dodává.

Jaká je jeho nejoblíbenější cimrmanovská hra? Řeč bude také o novém rozhlasovém pořadu Neopouštěj staré písně pro nové. Poslechněte si více v Apetýtu s Jarkou Vykoupilovou.

autoři: Jarka Vykoupilová , lop
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová