Tomáš Maleček: Do Divadla Járy Cimrmana jsem chodil jako host, teď můžu i do šatny
Pozvání do studia přijal autor knihy Divadlo Járy Cimrmana po padesátce Tomáš Maleček. Do Apetýtu dorazí mladý autor i díky výročí první zmínky o Cimrmanovi v rozhlasovém vysílání – uplynulo 55 let, co jméno tohoto všeuměla zaznělo poprvé na vlnách Československého rozhlasu.
Se členy divadla se během psaní knihy spřátelil. „Křest knížky byl jeden z nejkrásnějších okamžiků mého života, jsou to asi dva měsíce,“ popisuje jedinečný zážitek Maleček, který svou knižní prvotinu pokřtil se všemi členy Divadla Járy Cimrmana.
„Do divadla jsem chodil jako host, řadový divák, který si pracně sehnal vstupenku. Teď řeknu, že se s nimi znám a můžu přijít i do šatny a popovídat si s herci,“ dodává.
Jaká je jeho nejoblíbenější cimrmanovská hra? Řeč bude také o novém rozhlasovém pořadu Neopouštěj staré písně pro nové. Poslechněte si více v Apetýtu s Jarkou Vykoupilovou.
Související
-
Po otci Čech, po matce Rakušan. Před 55 lety zaznělo v rozhlase poprvé jméno Jára Cimrman
Fiktivní český velikán se skutečně zrodil přesně před 55 lety v pořadu armádní redakce Československého rozhlasu Nealkoholická vinárna U Pavouka.
-
Hry Divadla Járy Cimrmana jsou nadčasové. Budou se hrát i za 50 let, myslí si mladý cimrmanolog
Mladý historik Tomáš Maleček má vášeň s názvem Divadlo Járy Cimrmana. Jak odhaduje budoucnost oblíbeného divadla, před kterým diváci nocují, aby sehnali lístky?
-
Byl to rozhlas, co umožnilo Divadlu Járy Cimrmana dostat se na vrchol, myslí si historik-cimrmanolog
Ve své rodící se knize dává Tomáš Maleček nahlédnout pod pokličku více než padesátileté historie kultovní scény. Proč skřípou adaptace jinými soubory?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka