Tipy na víkend: Open house Brno, otevřené sklepy ve Vrbovci nebo slavnosti v Mikulově

26. květen 2022

Máme pro vás nabídku tipů na výlety i akce, tak vyrazte za kulturou v Jihomoravském kraji!

Otevřené sklepy Vrbovec

  • 28. května, Vrbovec

Cech vinařů Vrbovec pořádá osmý ročník otevřených sklepů. Sobota bude ve znamení kvalitních vín, dobrého jídla a veselé muziky. Vrbovečtí vinaři společně otevírají dveře svých sklepů, aby návštěvníkům představili vynikající vína nejen z přilehlých 330 hektarů vinic kolem Vrbovce.

Na akci se budete moci někomu zapsat i do života. Tedy zatím jen do Českého národního registru dárců dřeně. Je-li vám 18-35 let, navštivte stánek Vinaři jdou na dřeň.

Dětský den ve Znojmě

  • 28. května, Znojmo

V Horním, Středním a Dolním parku i v Hradebním příkopě se budou na oslavu dětí konat různé aktivity, hry a soutěže. Nenechte si ujít program Městské knihovny Znojmo, zábavnou show Šmoulí sen, tvořivý a zábavný program GaPu nebo předčítání z Trnkovy knihy Zahrada a mnohé další. Nebude chybět pikniková zóna s občerstvením. Více informací najdete zde.

Open House Brno 2022

  • 28. – 29. května, Brno

Během jednoho víkendu se veřejnosti zdarma otevírají běžně nepřístupné budovy a objekty v jihomoravské metropoli. Cílem je seznámení návštěvníků s geniem loci zajímavých známých i zapomenutých míst Brna. Seznam všech otevřených budov najdete na webu.

Slavnosti města Mikulova

  • 27. – 29. května, Mikulov

Třídenní oslavy města Mikulova nabídnou zábavu pro celé rodiny s dětmi. Obyvatelé města i jeho návštěvníci se mohou těšit na bohatý kulturní program. V průběhu tří dnů zažijí hudbu, divadlo i soutěže. Občané se také mohou těšit na hudební scénu na Náměstí a na nádvoří gymnázia.

Výstava Plané rostliny jako jídlo, koření i lék

  • od 1. května, Kyjov

Autorem výstavy je botanik Radomír Němec z Jihomoravského muzea ve Znojmě. Výstava v uplynulých letech putovala po několika muzeích Jihomoravského kraje. Zavede návštěvníky do světa nejen divokých rostlin. Představí tradičně známé jedlé rostliny, ale i rostliny, které svým užitkem v kuchyni překvapí. Vizuálně na první pohled zaujmou a návštěvníky doslova vtáhnou mezi sebe sušené rostliny.

autoři: Radek Bortlík , lop
Spustit audio