Televizním seriálům velké plátno sluší, říká Kamila Zlatušková a zve na pátý ročník Serial Killera

12. září 2022

Kamila Zlatušková představí letošní světově obsazený festival Serial Killer, který se v Brně uskuteční od 20. do 25. září hned na několika místech v centru Brna.

V Brně začíná festival Serial Killer, který divákům přibližuje televizní a internetovou seriálovou tvorbu

„Rozhodně doporučuji přijít do kina! Když se díváte na komediální seriál spolu s dalšími pěti sty lidmi v sále, tak je ta atmosféra jiná, než když sedíte před televizí v obýváku nebo koukáte na seriál v tramvaji. Současné kvalitní seriály patří do kina. Postprodukčně mají podobné procesy už jako filmy. Televizní seriál velké plátno nejen že snese, ale občas mu i velmi sluší,“ zve Zlatušková na pátý ročník festivalu.

Návštěvníky čekají projekce i přednášky. „Držíme se pravidla, že neděláme kompromisy. Bereme skutečně jenom to, co považujeme za to nejlepší, hlavně kompletní novinky. Letos to bude mimo jiné novinka Honzy Prušinovského, autora seriálu MOST!, seriál, který se jmenuje Dobré ráno, Brno,“ prozrazuje šéfka Serial Killera.

Na Moravském náměstí bude scéna České televize, na Dominikánském náměstí se rozsvítí velká dračí lebka (ze seriálu HBO Rok draka) a na Jakubském náměstí bude hudební program s návazností na televizi. „Nešlápnete vedle, ať půjdete na cokoliv. A nově máme i výborné festivalové pivo!“

Jaké hvězdy světových seriálových produkcí se chystají do Brna? Kdo ze známých herců se projde po červeném koberci? A jaké bylo letní putování se syny vlakem do seriálové velmoci – do Švédska? O tom všem si poslechněte v záznamu Apetýtu!

autoři: Jarka Vykoupilová , lop
Spustit audio

Související