Step je dobrý prostředek na předání příběhu, myslí si talentovaný tanečník Tobiáš Košir
Zakladatel největší stepařské školy u nás a devítinásobný mistr světa Tobiáš Košir sbírá medaile od svých osmi let. „Ve studiu se to snažím vést sportovně, aby to fungovalo jako tým, ne jako umělecký spolek. O to je to funkčnější. Do určité míry je to i herecká záležitost, protože step je dobrý prostředek na předání příběhu,“ říká. Step podle něj může mít spoustu různých podob – klidnou, rytmickou, ale i energickou. „Člověk si tam může najít cokoliv,“ dodává mladý tanečník.
Související
-
Tanec je už od pravěku přirozená forma vyjádření i terapie, nepotřebujete ani hudbu, říká tanečnice
Pavla Vařáková studovala tanec na konzervatoři v Praze, pokračovala na škole současného tance v Londýně. Před časem se vrátila domů, působí v budějovickém studiu Kredance.
-
Vnímání stepu je podobné jako před 20 lety, jen je to teď rychlejší a dravější, říká mladý tanečník
Tobiáš Košir je sedminásobný mistr světa v sólovém stepu, další zlaté medaile získal jako součást skupiny. Působí také jako choreograf a pedagog.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.