Sobotní Noční linka: Úplně stejní versus úplně jiní než rodiče

25. září 2021

V naprosté většině případů jsou pro nás rodiče vzorem. A byť si to třeba chvílemi neuvědomují, působí na nás výchovně, jako vzory, i když jen telefonují, komunikují s přáteli a okolím anebo vykonávají domácí práce.

Jsou pro nás příkladem, jsou našimi prvními vzory. Totéž ale vlastně platí i pro menší část, pro kterou jsou sice také vzorem, ale v tom opačném smyslu, kdy si (i když tomu možná všichni nevěříme) řekneme: „Tak taková/ý já nikdy nebudu!”

Dokážete objektivně posoudit, zda jste v návycích, způsobu chůze či držení těla, v oblasti morálních zásad nebo způsobu řešení konfliktů stejní jako vaši rodiče? Řekl vám už někdo, že jste kopií těch, kteří vás přivedli na svět? Nebo zafungovalo to polohlasně vyřčené „tohle nikdy dělat nebudu” a jste pravým opakem své matky, svého otce? O tom si dnes budete moci povídat s Borkem Kapitančikem v Noční lince.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.