Prázdniny u babičky s písničkou. Vyberte nejlepší zpěváčky na Moravě

Morava je krásná zem a k tomu velice zpěvná. Zpívá kdekdo, třeba děti na prázdninách. Do vysílání se tak i letos vrací již tradiční soutěž Prázdniny u babičky. Soutěžit se bude o knížky a digitální rádia.

Co je potřeba udělat, pokud se chcete zúčastnit soutěže?

Stačí kdykoliv během letních prázdnin zavolat do studia Českého rozhlasu Brno (tel. číslo 726 46 5200) kolem 12:30 hod. Do pořadu Morava krásná zem ve všední den nebo Blahopřání s písničkou o víkendu. A samozřejmě zazpívat do rozhlasového éteru písničku dle vlastího výběru.

Pokud vaši známí, sousedé, kamarádi, přátelé a příbuzní nestihnou dítě zpívat přímo ve vysílání, písničku ještě reprízujeme ve večerní části pořadu zhruba v 18:30. Pravidla soutěže naleznete zde.

Takže nezapomeňte o prázdninách poslouchat Český rozhlas Brno a Český rozhlas Zlín, protože jen tady víme, že Morava je krásná zem!

Soutěžící z pátého prázdninového týdne (29. července – 4. srpna 2019):

Hlasovat můžete do pondělí 12. srpna do 10:30 hodin.

Vítězkou první kola prázdninové soutěže se stala Sofie Rosenzweigová. Ve druhém kole zvítězil Petr Orechovský. Ve třetím kole získali nejvíce hlasů Kristýnka, Jeník, Markétka, Artík, Ráchel od Popelků. Ve 4. prázdninovém týdnu vyhrál Jakub Sabáček.

autoři: lop , Jiří Kokmotos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.