Páteční Noční linka: Profesní slang

18. červen 2021

Profesní slang mají instalatéři, taxikáři, zdravotní sestry, automechanici i taxikáři. A dnešní Noční linka s Borkem Kapitančikem se do těchto (leckdy neprozkoumaných) vod vydá.

„Vychytal jsem tomu bugy”, „fixuju frontend, ale mám to jen na lokále“ nebo „jedu virtuál, sbírám orichalkum, těžím nefritové krystaly a jedu kolečka velkolepek“ – to je jen pár ukázek slangu hráčů online strategií. Ale zdaleka to nejsou jen moderní obory a oblasti zálib, které mají svoji vlastní, ostatním ne zcela srozumitelnou terminologii.

Možná to budou dvě hodiny hádanek a překvapivých slovních obratů z prostředí, které někteří posluchači a posluchačky znají důvěrně, nelze však vyloučit, že mnozí slova jako haubna, sandbox, mafl, nabrífovat, šíny nebo ráčna uslyší poprvé.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.