Období plesů, bálů a tancovaček

9. leden 2024

Jan Káčer vybírá z tanečního repertoáru, který se objevuje v tomto období blížícího se masopustu na plesech, bálech a tancovačkách.

autor: Jan Káčer
Spustit audio

Související

  • Koledování

    Na besedu idem k vám. Jan Kosík přichází na koledu do vašich domovů a s ním Hradišťan, Marýnka z Vracova a zpěvačky z Javorníku.

  • Vánoce z chalupy i z kostela

    Co se zpívá v adventním čase a o vánočních svátcích na moravské vesnici či na Slovensku v řeckokatolickém kostele? Nalaďte se vánočně s Anežkou Heinzlovou.

  • Valaské pastorale

    Poslechněte si koledy z Moravského Valašska a Púchovské doliny, které společně nahrála Valašská cimbálová muzika a Trombitáši Štefánikovci.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.