Nad uzavřenou cyklostezkou údolím Svitavy začnou práce na zabezpečení skalního masivu

3. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Cyklostezka mezi Bílovicemi a Brnem je uzavřená kvůli sesuvům půdy a kamení

Dělníci tento týden začnou kácet stromy ze svahu nad cyklostezkou mezi Bílovicemi nad Svitavou a Brnem. Ta je od minulého čtvrtka uzavřená kvůli riziku sesuvů půdy a kamení.

Zákaz vstupu platí v asi půlkilometrovém úseku mezi čistírnou odpadních vod a prvním železničním podjezdem od Bílovic. Po odtěžení stromů nastoupí firma, která zpevní svah mikropiloty a dřevěnými palisádami.

Cyklostezka mezi Bílovicemi a Brnem je uzavřená kvůli sesuvům půdy a kamení

„Potom je ještě poslední fáze – pozvat sem lezce, kteří by lezli shora ze skály a oťukali ty volné kameny, uvolnili je. V této fázi bych cyklostezku otevřel, může to být otázka měsíce až dvou, záleží na tom, jak seženeme termíny od těch firem,“ popisuje další zabezpečovací práce Vladimír Kalivoda, předseda dobrovolného svazku obcí Časnýř, který je provozovatelem cyklostezky.

Po dokončení těchto prací by cyklostezka měla být znovu průjezdná. Zpevnění skalních bloků kovovými sítěmi začne pravděpodobně až na podzim.

Spustit audio

Související