Michaela Suchardová se po čtyřicítce a dvaceti letech manželství zamilovala do ženy. A našla sama sebe
„Představte si, že se po dvaceti letech manželství zamilujete do člověka stejného pohlaví. Život se v tom okamžiku stává jedním velkým úletem.“ Se svými pocity a emocemi se Michaela Suchardová svěřuje ve své prvotině, románu Úlet.
„Kniha vyjde v lednu 2023 a mám z toho radost,“ říká Suchardová. „V knize jsem musela spoustu věcí zjednodušit a vznikl tak soupis mých zkušeností. Začala jsem ji psát jako cestopis, když jsem se vydala na Srí Lanku. Ale protože jsem se v té době zamilovala do ženy, bylo mi po čtyřicítce a procházela jsem coming outem, tak se mi do původně cestovatelského příběhu začal zaplétat také můj osobní příběh,“ popisuje autorka. Knihu napsala také proto, aby společnost pochopila, co znamená láska mezi lidmi stejného pohlaví a aby pochopila, proč je důležité o tom mluvit už s dětmi.
„Já jsem se nikdy nesetkala s homosexualitou a vpadla jsem do role, která mi byla dána společností a nepřemýšlela jsem nad tím, že by to mohlo být jinak,“ přiznává.
„Po maturitě jsem se dostala do role, která se od žen očekávala – studium, manžel, děti. Tím pádem jsem tomu všechno podřídila. Až dcera odmaturovala, tak jsem se začala zabývat víc sama sebou.“
Co všechno kvůli lásce musela obětovat? A jak celou situaci vzala její rodina? Poslechněte si v Apetýtu s Lucií Hostačnou.
Související
-
Nechceme být „jinou“ kategorií. Homosexuální manželství nikomu neublíží, říká Horáková (Jsme fér)
Vláda na zasedání v pátek 22. června podpořila snahy zpřístupnit manželství párům stejného pohlaví. Hosté: Adéla Horáková (Jsme fér) a Marek Výborný (KDU-ČSL)
-
Samota a osamělost. Peklo nejsou ti druzí, ale náš strach z odmítnutí a neschopnost mít vztahy
„Psychika zdravého člověka se zvládne zastavit tak, aby snesl samotu,“ říká v Balancu psycholog a psychoterapeut Adam Suchý.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.