Lukáš Oravec Quartet ze studia 7 Českého rozhlasu Brno

27. červen 2021

Lukáš Oravec je jedním z členů rozhlasového Big Bandu Gustava Broma. Je také autor řady úspěšných projektů – mezi nimi Light of blue, který získal na Slovensku cenu za nejlepší jazzové album roku. Samotný Quartet získal nejvyšší cenu soutěže „Young Faces of Slovak Jazz“ a zároveň cenu za interpretační výkon pro lídra quartetu Lukáše Oravce.

V roce 2013 vydal Lukáš Oravec Quartet debutové album s názvem „Introducing Lukáš Oravec Quartet“, který vyhrál cenu ESPRIT 2013 za nejlepší slovenské album roku. Lukáš Oravec vyniká jedinečným improvizačním uměním a pokračuje v cestě prošlapané velikány jazzové trumpety.

kapelník orchestru Lukáš Oravec

Většina členů Lukáš Oravec Quartet jsou zároveň součástí Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma. Lukáš zde zastává místo po jedinečném brněnském trumpetistovi Jaromírovi Hniličkovi. U Broma také můžete vidět hrát basistu Tomáše Baroše a bicistu Mariána Švečíka. Jako jediný „nebromovec“ vystupuje v quartetu Klaudius Kováč.

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová