Lukáš Oravec Quartet ze studia 7 Českého rozhlasu Brno

27. červen 2021

Lukáš Oravec je jedním z členů rozhlasového Big Bandu Gustava Broma. Je také autor řady úspěšných projektů – mezi nimi Light of blue, který získal na Slovensku cenu za nejlepší jazzové album roku. Samotný Quartet získal nejvyšší cenu soutěže „Young Faces of Slovak Jazz“ a zároveň cenu za interpretační výkon pro lídra quartetu Lukáše Oravce.

V roce 2013 vydal Lukáš Oravec Quartet debutové album s názvem „Introducing Lukáš Oravec Quartet“, který vyhrál cenu ESPRIT 2013 za nejlepší slovenské album roku. Lukáš Oravec vyniká jedinečným improvizačním uměním a pokračuje v cestě prošlapané velikány jazzové trumpety.

kapelník orchestru Lukáš Oravec

Většina členů Lukáš Oravec Quartet jsou zároveň součástí Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma. Lukáš zde zastává místo po jedinečném brněnském trumpetistovi Jaromírovi Hniličkovi. U Broma také můžete vidět hrát basistu Tomáše Baroše a bicistu Mariána Švečíka. Jako jediný „nebromovec“ vystupuje v quartetu Klaudius Kováč.

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...