Kuriozita jménem Šošovický drak v Rozhlasových láskách Jana Daleckého
Pořad Jana Daleckého nabídne opravdovou výjimečnost a svým způsobem kuriozitu. Budou to nahrávky z nastudovaného, ale neuvedeného muzikálu brněnské zpěvohry z roku 1990 – Šošovický drak. Devět písní z něj se dochovalo i v brněnské fonotéce – i když kus byl po nastudování stažen těsně před premiérou. Autorem hudby je přitom brněnský rodák a spoluzakladatel Semaforu Ferdinand Havlík. Tím spíš můžete po poslechu spekulovat, proč se nad „drakem“ zavřela voda.
Související
-
Jiří Duchoň v Rozhlasových láskách Jana Daleckého
Po osobních výběrech hudby zpěvačky Jany Matysové či muzikanta Pavla Fajtla bude Jan Dalecký prezentovat nahrávky podle vkusu Jiřího Duchoně.
-
Vrstevníci Radiojournalu Brno v Rozhlasových láskách Jana Daleckého
Rozhlasové lásky ozdobí téma roku 1924. Hrát a zpívat budou muzikanti, zpěváci a skladatelé, kteří se narodili roku 1924. Nabídka to bude pestrá a netuctová!
-
Stopy Jana Daleckého v Rozhlasových láskách
Pro další setkání s bohatými zásobami rozhlasového archivu si dal Jan Dalecký zdánlivě snadné téma: vybrat své vlastní stopy v hudebních rozhlasových záznamech.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.