Vrstevníci Radiojournalu Brno v Rozhlasových láskách Jana Daleckého
Pořad, který je svým datem vysílání nejblíž historickému datu spuštění komárovského vysílače a tedy začátku vysílání rozhlasu z Brna před sto lety, ozdobí právě téma roku 1924. Hrát a zpívat budou jen „vrstevníci Radiojournalu Brno“, tedy muzikanti, zpěváci a skladatelé, kteří se narodili roku 1924. Nabídka to bude pestrá a netuctová, i když těch vrstevníků bude shodou okolností právě tucet. Slíbit můžeme i bonusy a jako vždy fundovaný projev autora Jana Daleckého.
Související
-
Ze střechy na střechu. Vydejte se na procházku po místech, odkud vysílal brněnský rozhlas
Desetidílný seriál vás hravým způsobem provede historií rozhlasového vysílání z Brna. Na cestu proti proudu času vás vezmou Jarka Vykoupilová a Zdeněk Truhlář.
-
Jak se rodí moderní metropole. Vzpomínky Dušana Jeřábka: Brno – kulturní město předválečné a válečné
Naše druhé největší město prochází v meziválečném období výraznou změnou, kterou ve svých vzpomínkách zaznamenává Dušan Jeřábek. Nabízíme postřehy dospívajícího chlapce.
-
Už sto let s Brnem. Oslavte s naším seriálem sto let brněnského rozhlasu!
Poprvé začal brněnský rozhlas pravidelně vysílat před 100 lety – 1. září 1924. Poslechněte si seriál, který připomene první vysílací dny i slavné osobnosti.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.