Jan Dalecký

hudební redaktor

V rozhlase připravuji hudební pořady - pravidelné Noční vlna jazzu, Jazzová snídaně, Jazzofon, Mr. Evergreen.

Příležitostně upřesňuji dosavadní dokumentaci jazzových nahrávek (trvalek i přenosových pásů, případně komerčních vydání na CD) v databázi zvukových nosičů, především původních pásů.

S Československým rozhlasem Brno spolupracuji od roku 1968, kdy jsem také zahájil své angažmá hráče ve skupině houslí Státní filharmonie Brno, jejímž členem jsem byl do podzimu 1994 (předtím jsem zastával funkci koncertního mistra Státního symfonického orchestru „Filharmonie pracujících“ Gottwaldov, dnes Zlín).

V letech 1993-2008 jsem byl učitelem houslí a zástupcem ředitele Základní umělecké školy Tišnov, kde jsem od roku 1997 žil. Po odchodu do důchodu jsem se přestěhoval na venkov. Od října 2005 přednáším dějiny jazzu na Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, v říjnu 2010 jsem se stal odborným asistentem JAMU na katedře jazzové interpretace, kde vyučuji podobný předmět.

Co mě baví:
Mé zájmy souvisí s mou vedlejší činností – sběratelství zvukových nosičů (LP, CD, DVD) převážně s jazzovou hudbou, jejich využívání jak při tvorbě rozhlasových pořadů, tak při přípravě poslechových pořadů v divadlech hudby a dalších institucích. Jsem též autorem desítek hesel v Encyklopedii jazzu a moderní populární hudby, mnoha článků do hudebních periodik a diskografií.

Všechny články

Stránky

Sledujte nás