Koncert Daruj krev s rozhlasem

30. květen 2014

Ve středu 14. září proběhl na Moravském náměstí v Brně další koncert pro dárce krve nebo pro ty, kteří o darování krve uvažují a pro širokou veřejnost.

Kulturní program zahájila v 15 hodin moderátorka Českého rozhlasu Brno Petra Polzerová, která na pódium uvedla první účinkující – skupinu Fireballs.

Po rock´n´rollu v podání Fireballs zazněl etnobeat. Posluchačům a návštěvníkům zahrála skupina Kumbalu.

Po sedmnácté hodině pak vystoupil Roman Dragoun.
V průběhu koncertu moderátorka společně se zástupcem z Transfuzního oddělení a krevní banky Fakultní nemocnice Brno poděkovala za odběry krve, které proběhly v Brně a ve Zlíně tentýž den. Jedná se o třetí odběr krve v letošním roce v rámci tradiční akce Daruj krev s Českým rozhlasem Brno a Jihomoravskou plynárenskou RWE.

autoři: Alena Podlucká , Věra Strnadová
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...