Koncert Daruj krev s rozhlasem

30. květen 2014

Ve středu 14. září proběhl na Moravském náměstí v Brně další koncert pro dárce krve nebo pro ty, kteří o darování krve uvažují a pro širokou veřejnost.

Kulturní program zahájila v 15 hodin moderátorka Českého rozhlasu Brno Petra Polzerová, která na pódium uvedla první účinkující – skupinu Fireballs.

Po rock´n´rollu v podání Fireballs zazněl etnobeat. Posluchačům a návštěvníkům zahrála skupina Kumbalu.

Po sedmnácté hodině pak vystoupil Roman Dragoun.
V průběhu koncertu moderátorka společně se zástupcem z Transfuzního oddělení a krevní banky Fakultní nemocnice Brno poděkovala za odběry krve, které proběhly v Brně a ve Zlíně tentýž den. Jedná se o třetí odběr krve v letošním roce v rámci tradiční akce Daruj krev s Českým rozhlasem Brno a Jihomoravskou plynárenskou RWE.

autoři: Alena Podlucká , Věra Strnadová
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.