Každý měsíc jedna nová píseň. Brněnský B-Side Band chystá autorské album

Co měsíc, to nový singl z dílny B-Side Bandu. Postupně je všechny uslyšíte v našem vysílání. Nyní přinášíme ten první s názvem Sníh.

Skladba Sníh, která vyšla v prosinci 2022, je nejen prvním singlem připravované desky, ale také součástí první nahrávky autorského repertoáru skupiny, na němž se nepodílel zpěvák Vojtěch Dyk. Zpěvu se na novince chopil Jiří Kalousek, kytarista a vokalista B-Side Bandu.

„Je to pro nás nová etapa, období nových výzev. V kapele se to jen hemží aranžéry, textaři a skladateli. Chtěli jsme udělat čistě B-Side Band album, vše z vlastních zdrojů. Postupně ukážeme talenty z našich řad,” popisuje Josef Buchta plány do budoucna.

„Druhý singl už se začíná rýsovat,“ prozradil v rozhovoru baskytarista skupiny Tomáš Vunderle Koudelka, který pro skladbu Sníh složil hudbu.

B-Side Band plánuje vydávat každý měsíc jednu píseň. Zatím bezejmenná deska vyjde na podzim 2023. Začátkem roku 2024 odstartuje skupina turné.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová