K mužům patří auta, k ženám zase kočárky. Ale i u nás najdete muže či páry, říká sběratelka kočárků
„Jsou na půdě, v garáži, po chodbách, všude jsou kočárky,“ směje se sběratelka Ivana Látalová. Nadšená je i její vnučka. „Je nejmladší sběratelkou v republice, protože sama vlastní deset kočárků, které jí pořídila babička,“ dodává. Kde vzácné kousky shání a jak se v proudu času proměňovaly kočárky, co do vzhledu i do funkčnosti? Jaký zájem je o pravidelné výstavy těchto vozítek? A kolik podobně nadšených sběratelů najdeme v České republice? Poslechněte si rozhovor!
Související
-
V čem vás vozili? V Litomyšli parkuje nejvíc historických kočárků
Kočárky Renáty Glänznerové nehledejte v muzeu, ale na kůru. Sbírku půvabných vozítek pro děti i panenky si můžete prohlédnout v expozici Husova sboru na Toulovcově náměstí.
-
Sběratelka má kočárek i z roku 1860
Karla Kadečková z Břetislavi na Tachovsku se může pochlubit velkou sbírkou klasických kočárků. Nejstarší je dokonce až z roku 1860.
-
Manželé Hrdličkovi hledali historický kočárek. Dnes sbírku kočárků vystavují v muzeu Staré krásnosti
Manželé Jitka a Miroslav Hrdličkovi mají společnou vášeň pro staré hračky, loutky a kočárky. Jen tak pro radost vybudovali muzeum Staré krásnosti.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.