Jsem navigátor a plánovač, říká o sobě Hana Slabáková. Turistice se věnuje od útlého dětství

6. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hana Slabáková na túře ve Vysokých Tatrách
0:00
/
0:00

„Nejen rozhledny a vyhlídková místa jsou mým koníčkem,“ říká Hana Slabáková, předsedkyně jihomoravské sekce Klubu českých turistů, která začátkem dubna slaví šedesáté narozeniny.

Barvínek je nenáročná rostlina

K turistice ji přivedli rodiče a dokonce i s manželem se seznámila na poradě vedoucích turistických oddílů, takže se tato záliba úzce prolíná s jejím osobním životem.

Nicméně to není jediná celoživotní vášeň. Jak sama říká, miluje jarní květenu, hlavně tu teplomilnou a každoročně jezdívala obdivovat třeba hlaváček jarní, ale hlavně barvínek (brčál menší) do lesa nedaleko Charvátské Nové vsi, kde žili její babička a dědeček. Pověstné jsou i její muškáty, které pěstuje na balkoně i na oknech.

Oblíbená místa

Která místa v republice má nejraději? „Jedním z nich budou Jeseníky, tam jsme jezdili každé prázdniny k babičce do Branné. Je to ta část Jeseníků ke Kralickému Sněžníku – Šerák, Keprník, Vozka. A na druhou stranu Paprsek a Rychlebské hory. Mám taky ráda Broumovské stěny – je to menší oblast, ale se spoustou krásných výhledů a ještě tam není tolik lidí jako v profláknutém Adršpachu. Nesmím zapomenout na jižní Moravu, odkud pocházeli mí rodiče – Pálava, oblast kolem Bořetic, oblast Modrých hor, kam jsme vyráželi na jaře za květenou,“ vyjmenovává Hana Slabáková.

Poslechněte si celý rozhovor o turistice, rozhlednách, krásných místech a dalších příjemných věcech s Hanou Slabákovou a moderátorkou Jarkou Eliášovou.

autoři: Jarka Eliášová , lop | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související