Jsem navigátor a plánovač, říká o sobě Hana Slabáková. Turistice se věnuje od útlého dětství

6. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hana Slabáková na túře ve Vysokých Tatrách
0:00
/
0:00

„Nejen rozhledny a vyhlídková místa jsou mým koníčkem,“ říká Hana Slabáková, předsedkyně jihomoravské sekce Klubu českých turistů, která začátkem dubna slaví šedesáté narozeniny.

Barvínek je nenáročná rostlina

K turistice ji přivedli rodiče a dokonce i s manželem se seznámila na poradě vedoucích turistických oddílů, takže se tato záliba úzce prolíná s jejím osobním životem.

Nicméně to není jediná celoživotní vášeň. Jak sama říká, miluje jarní květenu, hlavně tu teplomilnou a každoročně jezdívala obdivovat třeba hlaváček jarní, ale hlavně barvínek (brčál menší) do lesa nedaleko Charvátské Nové vsi, kde žili její babička a dědeček. Pověstné jsou i její muškáty, které pěstuje na balkoně i na oknech.

Oblíbená místa

Která místa v republice má nejraději? „Jedním z nich budou Jeseníky, tam jsme jezdili každé prázdniny k babičce do Branné. Je to ta část Jeseníků ke Kralickému Sněžníku – Šerák, Keprník, Vozka. A na druhou stranu Paprsek a Rychlebské hory. Mám taky ráda Broumovské stěny – je to menší oblast, ale se spoustou krásných výhledů a ještě tam není tolik lidí jako v profláknutém Adršpachu. Nesmím zapomenout na jižní Moravu, odkud pocházeli mí rodiče – Pálava, oblast kolem Bořetic, oblast Modrých hor, kam jsme vyráželi na jaře za květenou,“ vyjmenovává Hana Slabáková.

Poslechněte si celý rozhovor o turistice, rozhlednách, krásných místech a dalších příjemných věcech s Hanou Slabákovou a moderátorkou Jarkou Eliášovou.

autoři: Jarka Eliášová , lop | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?