Host Dne na Moravě: Petr Fiala

20. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrofon
0:00
/
0:00

Český filharmonický sbor Brno patří mezi nejžádanější tělesa svého druhu na světě. Enormní zájem o jeho služby mají přední světové scény a orchestry.

Jde o jediný soubor tohoto typu u nás, který není příspěvkovou organizací a není tak zcela a přímo hrazen z rozpočtu města či dokonce státu. Přestože se ministerstvo kultury i město Brno snaží sbor udržet, jeho záchrana je složitá.

Český filharmonický sbor Brno místo velkých oslav svého 30. výročí tak řeší i variantu, že by se musel rozpustit. Jiří Kokmotos si proto k mikrofonu pozval ředitele a sbormistra Petra Fialu.

autor: Jiří Kokmotos | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.