Čtvrteční Noční linka: Dal/a jsem na první dojem

26. srpen 2021

Dali jste někdy na první dojem? A je-li vaše odpěď ano, musí vzápětí padnout i otázka, zda se to později ukázalo jako správné rozhodnutí, nebo ne.

Byl to první dojem při koupi auta, dovolené, spotřebního zboží, výběru partnera, při prvním setkání s novým šéfem? A pokud se první dojem později ukázal jako nesprávný, poučili jste se?

O tom, co vzdáleně připomíná tzv. Occamovu břitvu (kdy ta jednodušší hypotéza bývá správná) a o prvních dojmech, na které jste se spolehli, si budete moci povídat s Borkem Kapitančikem v dnešní Noční lince.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.