ZUŠ Open ve Veselí nad Moravou

29. květen 2023

V celé republice právě probíhá největší festival Základních uměleckých škol ve veřejném prostoru s názvem ZUŠ Open. Do Veselí nad Moravou přijede 1. června 12 dětských cimbálových muzik ze „zušek“ z celého kraje.

Vyvrcholením celého dne pak bude koncert Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů, který doprovodí mladé instrumentální i pěvecké sólisty. Na koncert, který Český rozhlas Brno vysílá živě, přijede i patronka celého projektu, mezzosopranistka Magdalena Kožená.

Celé folklorně-zuškové setkání organizuje Základní umělecká škola Veselí nad Moravou a veselské kulturní centrum. V pořadu Na pěknú notečku vás na akci pozve ředitel této ZUŠ a také houslista a zpěvák Aleš Smutný.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...