ZUŠ Open ve Veselí nad Moravou

29. květen 2023

V celé republice právě probíhá největší festival Základních uměleckých škol ve veřejném prostoru s názvem ZUŠ Open. Do Veselí nad Moravou přijede 1. června 12 dětských cimbálových muzik ze „zušek“ z celého kraje.

Vyvrcholením celého dne pak bude koncert Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů, který doprovodí mladé instrumentální i pěvecké sólisty. Na koncert, který Český rozhlas Brno vysílá živě, přijede i patronka celého projektu, mezzosopranistka Magdalena Kožená.

Celé folklorně-zuškové setkání organizuje Základní umělecká škola Veselí nad Moravou a veselské kulturní centrum. V pořadu Na pěknú notečku vás na akci pozve ředitel této ZUŠ a také houslista a zpěvák Aleš Smutný.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.