Zemský dům III byl koncipován jako polyfunkční objekt. Na rohu Kounicovy ulice v Brně stojí sto let

Zemský dům III byl koncipován jako polyfunkční objekt. Na rohu Kounicovy ulice v Brně stojí sto let. Poslechněte si reportáž
Na nároží ulic Koliště a Kounicovy v Brně byl před sto lety postaven Zemský dům III. Soutěž na dostavbu Zemského domu II z roku 1907 vypsal tehdejší zemský výbor. Důvodem byla roztříštěnost úřadoven, bytová nouze i nezaměstnanost stavebních dělníků. Další díl cyklu Století připomene právě dostavbu Zemského domu III. O jeho historii se zajímal kolega Zdeněk Truhlář a k mikrofonu pozval kurátora dějin architektury Muzea města Brna Filipa Kyrce.
Související
-
Budova Okresní nemocenské pokladny, dnes poliklinika Zahradníkova, už sto let slouží zdravotnictví
Další díl cyklu Století bude patřit sídlu současné polikliniky Zahradníkova v Brně. V roce 1924 totiž byla dokončena budova tehdejší Okresní nemocenské pokladny.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor


Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.