Víkendové tipy: zahájení Brněnských Vánoc, divadelní košt ve Veselí a otevřené sklepy

23. listopad 2018
Brněnské Vánoce

Na tento víkend pro vás máme pozvánky na zahájení Brněnských Vánoc, ale také na vyhlídkové jízdy Brnem či za dobrým vínem na jih Moravy.

K Nechorám do sklepa… za mladým vínem

  • 24. listopadu, 10-19 hod, Nechory u Prušánek

Ochutnávky budou probíhat ve více než dvaceti sklepech, kde každý vinař připraví nejméně dva vzorky mladého vína, vína z minulých ročníků, případně i jiné občerstvení. Od 16:00 hodin vás kromě živé hudby čekají i soutěže o bohaté ceny.

Zahájení Brněnských vánoc

  • 23. listopadu, od 16 hod, náměstí Svobody v Brně

Slavnostní zahájení Brněnských Vánoc v doprovodu představitelů města podtrhne exkluzivní videomapping. Čeká vás bohatý hudební program a pro děti bude připraven Cirkus trochu jinak – Trampoty s Ježíškem. Na vlastní kůži si budete moci vyzkoušet virtuální realitu, vyberete dárky a samozřejmě ochutnáte stylové dobroty. Rozsvícení stromu proběhne v 17:00, ale přijďte dřív, pokud chcete mít dobrý výhled.

Vyhlídkové jízdy brněnským minibusem v adventním období

  • od 24. listopadu do 16. prosince, Brno

I v období adventu máte možnost poznat Brno a jeho památky v rámci vyhlídkových jízd turistickým minibusem. Během dvouhodinové jízdy poznáte dvacet míst, které byste pěšky poznávali minimálně celý den. Minibus vyjíždí každou adventní sobotu a neděli v 10 a 13 hodin ze zastávky uprostřed náměstí Svobody. Trasa vede okolo čtyř slavných brněnských vil – Löw-Beer, Tugendhat, Jurkovičovy a Stiassni.

Den otevřených sklepů v Pavlově

  • 24. listopadu, od 11-18 hodin, Pavlov

Tradiční Den otevřených sklepů připravili jihomoravští vinaři z vinařského spolku Vinitores Palaviensis v Pavlově u Mikulova ve spolupráci s obecním úřadem v Pavlově. Od 11:00 do 18:00 hodin bude otevřeno zhruba dvanáct pavlovských sklepů.

Podzimní divadelní košt

  • 23.-25. listopadu, Veselí nad Moravou

Přehlídka regionálních ochotnických divadel s hosty. Diváci uvidí tvorbu pro děti, lidové komedie či náročnější žánry, které si připravili divadelní nadšenci z Lipova, Ostrožské Lhoty, Uherského Hradiště, Skalice či Veselí nad Moravou. Vedle místních souborů se představí také oceňované profesionální soubory jako Divadlo DRAK z Hradce Králové.