Víkendové tipy: nejkrásnější české knihy, zimní prohlídky Dolních Kounic nebo novoroční koncert

Knihy nominované na Nejkrásnější knihu roku
Knihy nominované na Nejkrásnější knihu roku

Připravili jsme pro vás pozvánky na vinařský ples, komentované krmení zvířat v Zoo Brno, ale také na zimní prohlídky Dolních Kounic.

Komentované krmení zvířat v Zoo Brno

  • 12. – 13. ledna, Zoo Brno

Nenechte si o víkendu ujít komentované krmení v Zoo Brno. V sobotu je na programu krmení tygra, pandy, soba nebo polární lišky. V neděli potom přijde na řadu rosomák, pásovec či arktický vlk. Podrobnosti najdete na webových stránkách zoo.

Nejkrásnější české knihy roku 2017

  • do 31. ledna 2019, Pražákův palác Moravské galerie, Brno

Výstava Nejkrásnější české knihy roku 2017 představuje v Knihovně Moravské galerie oceněné knihy v letošním již 53. ročníku stejnojmenné soutěže pořádané Ministerstvem kultury ČR a Památníkem národního písemnictví.

4. Vinařský ples Hrušky

  •  11. ledna, multifunkční hala základní školy Hrušky (okr. Břeclav)

Na čtvrtém vinařském plese bude hrát dechová hudba Túfaranka. Připraven bude také košt vín místních vinařů a bohatá tombola. Více informací najdete na webu.

Prázdninová pohlednice - klášter Rosa Coeli v Dolních Kounicích

Zimní prohlídky města Dolní Kounice

  • 12. ledna v 11 a ve 13 hodin, Dolní Kounice

Poznáte místní bohatou historii a seznámíte se významnými památkami. Navíc se dozvíte informace o menších a méně známých sakrálních stavbách a historických domech. Městem vás provedou zkušení průvodci a procházku vám zpříjemní horké svařené víno nebo čaj. Detaily o jednotlivých prohlídkách jsou k dispozici zde.

Novoroční koncert Vzpomínky bez lítosti

  • 11. ledna, Rosice, Zámecké kulturní centrum

Recitál z písní dua Petra Hapky a Michala Horáčka, vlastní autorské tvorby Petry Hapkové, která zavzpomíná na svého otce. Na klavír doprovází Jiří Toufar. Podrobnosti zde.