VIDEO: Legrúti s Pavlem Karlíkem. Podívejte se na první koncert ze Seriálu dechových hudeb z Kyjova

15. leden 2023

Je tu první díl ze seriálu dechových hudeb, který Český rozhlas Brno připravuje s kulturními domy v Kyjově a Hodoníně. Nově tyto tradiční koncerty budeme přenášet i na vlnách rozhlasu naší Moravy.

V Kyjově vystoupila 17. ledna dechová hudba Legrúti a také zpěvák a autor nového CD Zachovaj v srdénku Pavel Karlík se svými pěveckými hosty. Český rozhlas Brno se tak připojil k roky zaběhnutým seriálům dechových hudeb v těchto dvou kulturních domech.

Během roku nabídneme posluchačům deset koncertů dechovek z celé Moravy. Ve vysílání se můžete těšit na Mistříňanku, Miločanku, DH Šarovec a řadu dalších.

Všechny koncerty (včetně toho prvního v Kyjově) jsou veřejné, takže diváci jsou srdečně zváni přímo na místo.

Dramaturgii prvního večera měl na starosti Martin Valent, kapelník Legrútů a Pavel Karlík. Ten si novou desku nadělil ke svým 30. narozeninám. Na koncertě vystoupili zpěváci moravských a také záhoráckých dechovek Soňa Polláková, Lucie Smolárová, Lea Zimková a Jozef Ovečka s Jurajem Pollákem.

Související

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.