VIDEO: Legrúti s Pavlem Karlíkem. Podívejte se na první koncert ze Seriálu dechových hudeb z Kyjova

15. leden 2023

Je tu první díl ze seriálu dechových hudeb, který Český rozhlas Brno připravuje s kulturními domy v Kyjově a Hodoníně. Nově tyto tradiční koncerty budeme přenášet i na vlnách rozhlasu naší Moravy.

V Kyjově vystoupila 17. ledna dechová hudba Legrúti a také zpěvák a autor nového CD Zachovaj v srdénku Pavel Karlík se svými pěveckými hosty. Český rozhlas Brno se tak připojil k roky zaběhnutým seriálům dechových hudeb v těchto dvou kulturních domech.

Během roku nabídneme posluchačům deset koncertů dechovek z celé Moravy. Ve vysílání se můžete těšit na Mistříňanku, Miločanku, DH Šarovec a řadu dalších.

Všechny koncerty (včetně toho prvního v Kyjově) jsou veřejné, takže diváci jsou srdečně zváni přímo na místo.

Dramaturgii prvního večera měl na starosti Martin Valent, kapelník Legrútů a Pavel Karlík. Ten si novou desku nadělil ke svým 30. narozeninám. Na koncertě vystoupili zpěváci moravských a také záhoráckých dechovek Soňa Polláková, Lucie Smolárová, Lea Zimková a Jozef Ovečka s Jurajem Pollákem.

Související

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, vedoucí Programu celoplošné stanice

Tomáš Vacek

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.