Video: Chůze, která pomáhá proti bolestem zad i křečovým žilám

2. březen 2018

Chůze je nejpřirozenější pohyb, kterým můžeme zlepšovat svou fyzickou kondici. Chiropraktik Vinci Lászlo tvrdí, že chůze může být i léčivá a společně s Jiřím Kokmotosem předvedli, co je třeba změnit, aby chůze pomáhala například proti bolestem zad.

Protože v rozhlasu se některé věci špatně předvádějí, poprosili jsme Vinciho Lászla, aby nám názorně předvedl, jak má taková chůze vypadat, aby prospívala naší páteři.

Hlavní zásada je ale jistá: kdo chce zdravě chodit, měl by zapomenout na vysoké podpatky. „Na podpatcích je noha opřená o kloub palce a znemožňuje mu tak správně pracovat,“ vysvětluje chiropraktik ve videu.

Ani bez podpatků sle často není naše chůze správná a páteři nijak neprospívá. Jiří Kokmotos to zakusil na vlastní kůži. A přitom stačí jeden malý pohyb prstů u nohou, aby se postavení celého těla při chůzi změnilo. Podívejte se, jaký to je a co způsobí.

autor: ska | zdroj: Český rozhlas Brno

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.