Úterní Noční linka: Ve škole jsme se to učili jinak
Když už máme máj, lásky čas – která cizí řeč vám zní nejmileji? A která je pro vás španělskou vesnicí? Ve škole (do 80. let) jsme se přece učili, že to bylo 9. května.
A to, co jsme se ve škole učili jinak než se učí dnes, může mít následky třeba i v případě, že jako prarodič kontrolujete domácí úkol svým vnukům a vnučkám a trváte na tom, že sirup se píše s tvrdým y. Že Pluto je planeta Sluneční soustavy a že nejmenší částečkou hmoty je atom.
Příběhy na téma Ve škole jsme se to učili jinak budou v dnešní Noční lince s Borkem Kapitančikem slyšet na telefonu 731 800 900, psát je můžete na e-mail linka@rozhlas.cz nebo do webového formuláře níže.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.