Tipy na víkend v Jihomoravském kraji

Vybrali jsme pro vás několik zajímavých akcí v regionu, kam můžete vyrazit o nadcházejícím víkendu.

Řečkovický festival minipivovarů

  • 17.-18. července

Pátý ročník oblíbeného Řečkovického festivalu minipivovarů proběhne opět na krásném místě v amfiteatru starého řečkovického pivovaru a tentokrát bude poprvé dvoudenní! Kromě ohromného množství českých a moravských pivovarů budou k ochutnání i zahraniční pivovary z Anglie, USA, Německa či Belgie.

Mendel festival 2020

  • 17. – 19. července 2020

Narozeniny Gregora Johanna Mendela, otce genetiky, slavíme i v tomto roce! Program je na webu www.mendelje.cz.

Letní kino ve středu města

  • do 29. srpna, Brno

Letní kino každý prázdninový večer – v červenci (21:30) a v srpnu (21:00) na nádvoří radnice Městské části Brno-střed. Program až do konce srpna najdete tady.

Horňácké slavnosti jinak

  • 18. července

Každoročně se v polovině července pořádají ve Velké nad Veličkou Horňácké slavnosti. Program patří hlavně souborům a muzikantům z devíti horňáckých obcí. Letos ale slavnosti v tradiční podobě nebudou. Více než dvouhodinový on-line speciál mohou lidé sledovat na webu Českého rozhlasu Brno.

EVROPAN ADOLF LOOS

Výstava probíhá v Muzeu města Brna na hradě Špilberku. Je muzejní „výstavou roku“ a potrvá až do 31. prosince 2020, kdy vyvrcholí oslavy 150. výročí narození jedné z nejvýznamnějších osobností světové architektury 20. století, brněnského rodáka Adolfa Loose (1870–1933).

Komedianti na hradě Veveří

  • 18. července

V sobotu na nádvoří Příhrádku hradu Veveří předvedou Komedianti na káře své umění. Zahrají tři představení, které pobaví nejen děti, ale i dospělé.